Home / RESERVOIRS & DISTROPLATES / PUMP COMBO / Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm – CP-NWD5-X-CT60-V3
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3 - Image 2
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3 - Image 3
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3 - Image 4
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3 - Image 5
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3 - Image 6
Bykski New D5 water pump luminous pump integrated pump 100mm - CP-NWD5-X-CT60-V3 - Image 7
In stock
SKU: C8-0173 Categories: PUMPS & ACCESSORIES, PUMP COMBO
  • Description
Description
Elevate your PC’s cooling efficiency and aesthetic appeal with the Bykski D5 Pump and 100mm PMMA Reservoir Combo. This high-end, reliable combo is engineered to provide superior water circulation and a stunning visual display, thanks to its 5V addressable RGB lighting. Designed for enthusiasts seeking top-tier performance in their custom cooling solutions, this unit offers precision, durability, and style.
Features
Sleek 100mm PMMA Reservoir: The clear PMMA reservoir is not only tough but also allows for easy monitoring of coolant levels and adds a touch of sophistication to your build.
Addressable RGB Lighting: With a 5V RGB connection, customize your lighting to match your system’s aesthetics with vibrant, dynamic color effects.
Specifications
Model: CP-NWD5-X-CT60-V3
Pump Type: D5
Reservoir Material: Engineered Plastic + PMMA + Aluminum alloy (not in contact with coolant)
Reservoir Size: 100mm
Color: Clear/Black
RGB Type: 5v Addressable RGB (RBW)
Connectivity: 4-Pin Molex and PWM+ data feedback
Mounting Kit: Included for easy installation
Height Dimensions: 191mm (total) | 100mm (reservoir only)
Width Dimensions: 81mm
Power Input: DC12v, TDP18W, RPM 4800
Flow Rate: 1100L/h
Parts Included
1x PMS5 Pump (installed)
1x Reservoir + Top
1x Pump Armor (installed)
2x Mount Brackets + Screws
1x 5v Addressable RGB (RBW)Controller not included
(Warning: Addressable RGB (RBW) is 5V and is ONLY compatible with A-RGB (RBW) components. RGB is 12V and is ONLY compatible with RGB components. Mix and match will NOT work and will cause damage.
Related products
    Add to cart
  • Barrow Series Combination Reservoirs For Barrow Pumps With Thread -TKDDCG50 - 60mm - Black