Home / TUBING / HARD TUBING - METAL / Bykski Metal Rigid Tubing – Electroplated Brass – 14mm OD – 300mm – B-MTPP300 – Silver
Bykski Metal Rigid Tubing - Electroplated Brass - 14mm OD - 300mm - B-MTPP300 - Silver
Bykski Metal Rigid Tubing - Electroplated Brass - 14mm OD - 300mm - B-MTPP300 - Silver - Image 2
Bykski Metal Rigid Tubing - Electroplated Brass - 14mm OD - 300mm - B-MTPP300 - Silver - Image 3
In stock
SKU: B-MTPP300-SL Categories: TUBING, HARD TUBING - METAL
  • Description
Description
Features
Polished surface
Extra heat dissipation bonus
Specifications
Specifications
Temper Rating:Hard
Material:Brass
Tube Size:12mm Inner Diameter / 14mm Outer Diameter
Wall Thickness: 2mm
Compatibility
Fittings:any 14mm OD Rigid Fittings
Parts Included
Warnings
This is an ADVANCED DIY product!
Not responsible for any damage caused by or when using this product. Please use at your own risk.
Installation
Related products
  • Barrow 14/10mm PETG Rigid HardTube PG1410 - 500mm - Clear