Home / TUBING / HARD TUBING - PETG / Bykski 8/12mm PETG Tubing – B-PETG12WP 500mm – Clear
Bykski 8/12mm PETG Tubing - B-PETG12WP 500mm - Clear
Bykski 8/12mm PETG Tubing - B-PETG12WP 500mm - Clear - Image 2
Bykski 8/12mm PETG Tubing - B-PETG12WP 500mm - Clear - Image 3
In stock
SKU: B-PETG12WP-500-CL Categories: TUBING, HARD TUBING - PETG
  • Description
Description
Features
Shatter Resistant
Stronger Than Acrylic Tubing
Non-Toxic, Odorless
Specifications
Inner Diameter (ID): 8mm
Outer Diameter (OD): 12mm
Wall Thickness: 2mm
Length: 500mm
Compatibility
Fittings: 12mm OD Rigid Fittings