Home / TUBING / HARD TUBING - PETG / Bykski 10/14mm PETG Tubing – B-PETG14WP 500mm – Clear
Bykski 10/14mm PETG Tubing - B-PETG14WP 500mm - Clear
Bykski 10/14mm PETG Tubing - B-PETG14WP 500mm - Clear - Image 2
Bykski 10/14mm PETG Tubing - B-PETG14WP 500mm - Clear - Image 3
In stock
SKU: C11-0009 Categories: TUBING, HARD TUBING - PETG
  • Description
Description
Features
Shatter Resistant
Stronger Than Acrylic Tubing
Non-Toxic, Odorless
Specifications
Inner Diameter (ID): 10mm
Outer Diameter (OD): 14mm
Wall Thickness: 2mm
Length: 500mm
Compatibility
Fittings: 14mm OD Rigid Fittings