Home / RADIATORS / ALL-IN-ONE / Bykski AIO Integrated Liquid CPU Cooler w/ A-RGB – 360mm – B-FRD360-RBW
Bykski AIO Integrated Liquid CPU Cooler w/ A-RGB - 360mm - B-FRD360-RBW
Bykski AIO Integrated Liquid CPU Cooler w/ A-RGB - 360mm - B-FRD360-RBW - Image 2
Bykski AIO Integrated Liquid CPU Cooler w/ A-RGB - 360mm - B-FRD360-RBW - Image 3
Bykski AIO Integrated Liquid CPU Cooler w/ A-RGB - 360mm - B-FRD360-RBW - Image 4
In stock
SKU: B-FRD360-RBW Categories: RADIATORS, ALL-IN-ONE
  • Description
Description
The Bykski RGB AIO series brings the chill! Bykski B-FRD360-RBW integrated CPU cooler is a collection of pump, water block, radiator, and Teflon water pipes connected as an integrated unit to form a complete and effective internal self-circulating water cooling system. The system is dedicated to the cooling of the motherboard CPU only. The CPU block is a copper base plate with outstanding thermal conductivity that includes addressable RGB built in. Matching 120mm A-RGB fans cool the radiator while lighting up your case.
Features
Finest Craftmanship
Built in A-RGB lighting
Designed to Fit Standard 120mm Fan Locations
Specifications
Model:B-FRD360-RBW
Brand:Bykski
Radiator Dimensions:394mm x 119mm x 27mm
Pump Speed:2300 RPM ±10%
Connector type:4-Pin PWM
Tube Material:Teflon
Fan:120mm A-RGB
Fan Speed:400-1500 RPM ±10%
Air Flow:64.8 CFM
Noise:33.6 dBA
Voltage:12V Fan / 5V LED
Compatibility
AMD Socket: AM4 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 / FM2+ / FMA2 / FM1
Intel Socket: LGA 2066 / 2011-v3 / 2011 / 115x / 1366 / 775
Fittings:G1/4″ Thread
Parts Included
1x CPU Water Cooling Block w/ A-RGB
1x 360mm Integrated Radiator
1x AMD Mounting Bracket
1x Intel Mounting Bracket
1x Set of Mounting Hardware (4x mount / 8x short fan / 8x long fan)
3x A-RGB LED (RBW) Fan
(Warning: Addressable RGB (RBW) is 5V and is ONLY compatible with A-RGB (RBW) components. RGB is 12V and is ONLY compatible with RGB components. Mix and match will NOT work and will cause damage.
Warnings
Secondary pictures show 2 fans and hardware for a 240mm version. Delivered item includes fans and hardware based on model. Product does NOT include English installation instructions.
Related products
  • Barrow 360mm x 30mm Copper Radiator - Dabel-30A 360
    Add to cart
  • Barrow 120mm x 30mm Copper Radiator - Dabel-30A 120